Ікони Святе Сімейство та Свята родина

Що являють собою ікони «Свята родина» та «Святе сімейство»

=КАТАЛОГ ІКОН=

ікона святе сімействоікона свята родина

Однією з найбільш суперечливих святинь в християнстві вважається православна ікона «Свята Родина», значення якої важко переоцінити. По-перше, цей образ був написаний в Італії в стилі Рафаеля, а після везіння його в Росію, став національною святинею. Але, тим не менш, це зображення вважається швидше картиною, написаної за сюжетами Біблії, і називають його лжеіконой. Церква невідносить це зображення до канонічних ікон православ’я. А в Ізраїлі це зображення має особливе шанування. У країні його можна зустріти в кожній церкві, храмах, в магазинах і туристичних лавках.Святое Сімейство

Значення, в чому допомагає ікона «Свята Родина»
Для початку слід з’ясувати, чому не хочуть канонізувати цей образ. Це рішення пов’язують як з технікою виконання зображення, так і з самою композицією. Так ікона або картина?

На образі ми бачимо, як Йосип Обручник обіймає Пречисту Богородицю, що, на думку священнослужителів, символізує подружні стосунки. А це неприпустимо в православ’ї.
Під час народження Ісуса Христа, Ісосіф був столітнім старцем, що вже не відповідає зображенню.
В Євангелії вказується, що відносини між Йосипом Обручника І Дівою Марією більше схожі на заступництво, ніж на шлюбний союз. За церковним доданню, Йосип і Марія були заручені, а не перебували в шлюбі. Розбираючись в значенні зображення для віруючих, а так же, в чому допомагає ікона «Свята Родина», слід зауважити, що «картина» вважається покровителькою шлюбу і сім’ї. Навколо образу склалися свої правила, традиції і обряди. й свята, коли слід подавати тільки цей образ:

Молодятам для щасливого шлюбу;
На річницю весілля для збереження цілісності сім’ї;
На народження дитини щоб відвадити всі нещастя в родині.
Ікона «Свята Родина», в яких бідах допомагає
Цей образ покликаний зберігати сімейне вогнище і нагадувати про непорушність уз одруження. Допомагає боротися з мирськими проблемами і негараздами:

До цього образу звертаються віруючі, щоб зберегти сім’ю. Оберігає від сварок між подружжям, зберігає мир і розуміння в сім’ї.
Просять образ захистити від подружніх зрад.
Допомагає він повернути честь людині, якого не справедливо обмовили.
Моляться зображенню і про грішників, і про ув’язнених, щоб допомогти їм знайти боговгодно шлях в житті.
Допомагає святиня повернути навіть безнадійний борг.
Допомагає в звичайних людських потребах.
Утихомирює несправедливе ставлення оточуючих.
Але не тільки подружні пари звертаються до цього зображення, до нього приходять і люди з проханнями про дарування дружини або чоловіка, з якими можна провести все життя в любові і розумінні.