Каблучка з бірюзою

Що собою являє камінь бірюза?

Каталог каблучок з бірюзи

В якості прикраси бірюза використовується вже близько десяти тисячоліть. І в усі часи цей камінь був оточений ореолом таємничості Так, наприклад, перси вважали, що в бірюзу перетворюються кістки померлих від любові, а індіанці Наваха стверджували, що цей камінь з’явився на самому початку творення світу, ну а за переказами ацтеків, бірюза це скам’янілі сльози Богині Неба. У середньовічній же Європі бірюза була виключно чоловічим каменем. Вважалося, що вона захищає свого господаря від отрут і отруєнь, здатна вберегти вершника від фатальних падінь, а стрілку допомагає уразити ціль. І лише в XVIII столітті цей камінь назавжди урочисто перейшов в жіночий «гардероб». Що стосується астрології, то традиційно бірюза вважається каменем грудня, приносить удачу всім, хто народився в цьому місяці. Хоча в загальному цей камінь сприятливий абсолютно для всіх знаків зодіаку, а особливо для Стрільця і Тельця. За старих часів навіть вірили, що темпераментні і пристрасні Стрільці, які вибрали в якості свого талісману бірюзу, не можуть загинути від нещасного випадку.

Якщо розглядати розподіл за кольорами, то варто відзначити, що блакитно-біляста бірюза протипоказана Дівам, іншим знакам зодіаку вона більш-менш підходить. Зелену бірюзу можна носити Скорпіонам і Тельцям; біла бірюза принесе щастя Овнам, Дівам і Рибам. Всім іншим знакам слід носити яскраво-блакитну бірюзу, за винятком людей, народжених під знаком Лева, яким носити цей камінь взагалі не рекомендується.

Якщо говорити про класифікацію за кількістю народження цей камінь принесе удачу людям, народженим 3 січня, 17, 18 і 21 березня, 28 квітня, 12 і 30 травня, 11 і 30 червня, 29 липня, 10 жовтня, 25 листопада, 30 і 31 грудня. Бірюза один з тих рідкісних каменів, які, не володіючи ні грою світла, ні прозорістю, займають почесне місце в ювелірних прикрасах, що належать сильним світу цього. У Національному музеї природної історії в Манхеттені зберігається витончена діадема Марії-Луїзи, другої дружини Наполеона, яку імператор підніс їй як весільний подарунок. І хоча спочатку тіара була прикрашена смарагдами, багато фахівців сходяться на думці, що при заміні каменів на бірюзу, вона анітрохи не втратила своєї краси.

Також, бірюзові тіари або навіть цілі гарнітури були в розпорядженні багатьох європейських королівських будинків. Найбільш відомими з них бірюзовий гарнітур принцеси Великобританії Маргарет, колекція прикрас з бірюзою королеви Данії Маргарете II (ці прикраси збиралися не одним поколінням), тіара з бірюзою Великої герцогині Люксембурзькій Марії Терези, парюра з бірюзою і діамантами королеви Нідерландів Беатріс. А знаменита тіара принцеси Олександри Кентской, виконана в 1962 році ювелірами Collingwood, складалася з семи діамантових квіток з п’ятьма пелюстками і перлиною в центрі. Але дана тіара має і бірюзовий варіант, який також досить непоганий.